Державний обліковий номер: 0214U005813
Терміни виконання: 01.2010–12.2012
Індекс УДК: 902

Науковий керівник: Переверзєв Сергій Віталійович – завідувач сектору археології та пам’яткознавства ДНЦЗКСТК.

Виконавець: Хоптинець Іван Миколайович – ст. наук. співроб. сектору археології та пам’яткознавства ДНЦЗКСТК.

РЕФЕРАТ

Звіт про НДР: 176 с., 20 рис., 2 табл., 4 додатки, 71 фото, 33 карти.

АРХЕОЛОГІЧНІ РОЗВІДКИ, МАТЕРІАЛЬНА КУЛЬТУРА, РУХОМІ ПАМ’ЯТКИ АРХЕОЛОГІЇ, КУЛЬТУРНИЙ ШАР, ГОРОДИЩЕ ЧОРНОБИЛЬ, ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ

Об’єкт дослідження – пам’ятки археології Зони відчуження, що розташовані в околицях середньовічного Чорнобиля в басейні р. Прип’ять та її притоках Уж і Тетерів.
Мета науково-дослідної роботи – виявлення та фіксація пам’яток археології зони відчуження та радіоактивно забруднених регіонів, картографування пам’яток археології з подальшою їх паспортизацією для внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Методи дослідження – археологічні розвідки, графічна та фотофіксація виявлених пам’яток археології, аналітичний опис підйомного матеріалу, спеціальні археологічні методи фіксації й датування археологічних пам’яток (типологічний, стратиграфічний та радіо-вуглецевий), наукове опрацювання виявлених пам’яток археології та складання інвентарних карток.
У 2010–2012 рр. було проведено комплексні археологічні розвідки в околицях середньовічного Чорнобиля в басейні р. Прип’ять та її притоках Уж і Тетерів, під час яких досліджено місце можливого розташування подолу середньовічного Чорнобиля та уточнено межі городища Чорнобиль; обстежено 32 виселені села та смт Поліське в Зоні відчуження, а також 11 сіл в Іванківському районі Київської області та їх околиці. За цей час було відкрито 42 пам’ятки археології (у тому числі 3 кургани) та перевірено стан 14 раніше відомих пам’яток. Виявлено й зібрано близько 1100 фрагментів різночасової кераміки, більше 700 крем’яних виробів, 2 керамічні прясла, 2 скляні й 1 кам’яна намистина тощо.
Під час робіт закладено 66 шурфів, проведено фотофіксацію виявлених пам’яток. Усі пам’ятки нанесено на карту та зафіксовано за допомогою GPS-навігатора. Виконано науковий інвентарний опис зібраних артефактів.
Отримані результати НДР будуть використані при створенні Музею-архіву народної культури Українського Полісся.

ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР ЗАХИСТУ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ
ВІД ТЕХНОГЕННИХ КАТАСТРОФ
Адреса
03057, Україна,
місто Київ, 
просп. Перемоги, 56

Тел.:  (044) 501-44-59
Е-mail:dnczkstk@ukr.net